Projekt Intellipedia už má 100 000 uživatelů

Zajímavý projekt agentury CIA Intellipedia má už 100 000 uživatelů. Jde vlastně o server, na způsob Wikipedie, kde uživatelé, povětšinou agenti a příslušníci ozbrojených sil a protiteroristických organizací ulehčují práci svým kolegům tím, že zaznamenávají některá důležitá fakta v boji s terorismem. Jde například o popisy jednotlivých atentátů, detailněji jsou zde popsány principy fungování výbušných systémů, atd.

Intellipedia není dostupná veřejnosti, má tři stupně bezpečnosti, z nichž nejvyšší je přísně tajný, kde je také zaznamenáváno nejvíce editací a celkově se jedná o nejvytíženější stupeň z hlediska návštěvnosti.

Intellipedia má k dnešnímu dni zhruba 900 000 článků, a každý den je schváleno na pět tisíc editací. Díky Intellipedii mají agenti a jiné osoby, zodpovědné za bezpečnost neustále k dispozici řadu informací téměř o všem, co nějak souvisí s terorismem. Finance na provoz jsou získávány jak od samotných uživatelů, tak ve formě sponzorských darů od států.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Projekt Intellipedia už má 100 000 uživatelů byla publikován 13. dubna 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!