Projekt Intellipedia už má 100 000 uživatelů

Zajímavý projekt agentury CIA Intellipedia má už 100 000 uživatelů. Jde vlastně o server, na způsob Wikipedie, kde uživatelé, povětšinou agenti a příslušníci ozbrojených sil a protiteroristických organizací ulehčují práci svým kolegům tím, že zaznamenávají některá důležitá fakta v boji s terorismem. Jde například o popisy jednotlivých atentátů, detailněji jsou zde popsány principy fungování výbušných systémů, atd.

Intellipedia není dostupná veřejnosti, má tři stupně bezpečnosti, z nichž nejvyšší je přísně tajný, kde je také zaznamenáváno nejvíce editací a celkově se jedná o nejvytíženější stupeň z hlediska návštěvnosti.

Intellipedia má k dnešnímu dni zhruba 900 000 článků, a každý den je schváleno na pět tisíc editací. Díky Intellipedii mají agenti a jiné osoby, zodpovědné za bezpečnost neustále k dispozici řadu informací téměř o všem, co nějak souvisí s terorismem. Finance na provoz jsou získávány jak od samotných uživatelů, tak ve formě sponzorských darů od států.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Projekt Intellipedia už má 100 000 uživatelů byla publikován 13. dubna 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...