Projekt Intellipedia už má 100 000 uživatelů

Zajímavý projekt agentury CIA Intellipedia má už 100 000 uživatelů. Jde vlastně o server, na způsob Wikipedie, kde uživatelé, povětšinou agenti a příslušníci ozbrojených sil a protiteroristických organizací ulehčují práci svým kolegům tím, že zaznamenávají některá důležitá fakta v boji s terorismem. Jde například o popisy jednotlivých atentátů, detailněji jsou zde popsány principy fungování výbušných systémů, atd.

Intellipedia není dostupná veřejnosti, má tři stupně bezpečnosti, z nichž nejvyšší je přísně tajný, kde je také zaznamenáváno nejvíce editací a celkově se jedná o nejvytíženější stupeň z hlediska návštěvnosti.

Intellipedia má k dnešnímu dni zhruba 900 000 článků, a každý den je schváleno na pět tisíc editací. Díky Intellipedii mají agenti a jiné osoby, zodpovědné za bezpečnost neustále k dispozici řadu informací téměř o všem, co nějak souvisí s terorismem. Finance na provoz jsou získávány jak od samotných uživatelů, tak ve formě sponzorských darů od států.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Projekt Intellipedia už má 100 000 uživatelů byla publikován 13. dubna 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!