Bývalí majitelé Skypu chtějí svoji službu koupit zpátky

Niklas Zennstrom a Janus Friis jsou ti, kteří stáli za zrodem známé služby Skype. Od začátku si Skype doslova „vypiplali“ a posléze celou službu prodali internetové aukční síni eBay. Obchod se uskutečnil před čtyřmi lety, konkrétně 14. října 2005 a eBay zaplatila za celou transakci 2,6 miliardy dolarů. Nyní chtějí „rodiče“ Skypu své „dítě“ zpět.

Velmi neobvyklé je, že Zennstrom a Friis chtějí nabídnout za zpětný odprodej pouze dvě miliardy dolarů. I když je takové jednání značně nelogické a nejsou známé žádné pohnutky, proč nabízejí ztrátovou cenu, jednali se zástupci firem, které by byly ochotné nákup financovat. Na veřejnost však neproniklo žádné vyjádření, ani ze strany autorů služby, ani ze strany firem, které byly osloveny.

Bývalí majitelé Skypu chtějí svoji službu koupit zpátky (http://www.swmag.cz)

Podle novin The New York Times se eBay sice prodeji nebrání, rozhodně však nebude prodávat za nižší cenu, než nakoupila. Celá záležitost vyvolala docela velký rozruch a lidé se na internetových diskuzích dohadují, jaká by byla adekvátní cena za Skype, obzvlášť když je aktuálně v zisku.

Zdorj: Fudzilla.com

Novinka Bývalí majitelé Skypu chtějí svoji službu koupit zpátky byla publikován 14. dubna 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...