Víme jak bude vypadat iMac pro školy

Pro výuku ve školách plánuje Apple speciální verzi počítače iMac. iMac dostane úhlopříčku 20". V tomto ohledu Apple trochu překvapuje, neboť dříve byl uváděn rozměr 17".

Apple se snažil tlačit cenu počítače co nejvíc, tak aby se jeho iMac mohl dostat opravdu do velkého počtu škol, někomu tak může připadat hardwarové vybavení jako poněkud slabší. iMac je vybaven procesorem o frekvenci 2.0GHz, konkrétně jde o procesor Intel Core 2 Duo. Průměrná je operační paměť o velikosti 1GB. Pro ukládání dat slouží 160GB pevný disk a jako grafická karta byla zvolena GeForce 9400M. Nechybí CD/DVD mechanika. Podle vyjádření Apple však ve škole není potřebný počítač o vysokém výkonu, hledí se spíše na funkčnost a uživatelská nastavení.

Cena pro školy se vyšplhala na 899 $ (necelých 18 000 Kč). V maloobchodním prodeji stojí iMac 1149 $ ( necelých 23 000 Kč). Otázkou je samozřejmě to, jestli budou školy s cenou spokojené. Vyskytly se však názory, že pro lepší odbyt měl Apple cenu ještě trochu srazit dolů.

Zdroj: Appleinsider.com

Novinka Víme jak bude vypadat iMac pro školy byla publikován 14. dubna 2009 v 21.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...