Windows XP si stále drží většinu na trhu

Operační systém Windows XP má za sebou téměř osm let, nyní se Microsoft rozhodl ukončit podporu všech aktualizací pro tento operační systém s výjimkou těch nejdůležitějších bezpečnostních.

Podle průzkumů si však OS Windows XP drží vedení v počtu používaných kopií, na 62,9 % počítačů stále funguje jako hlavní operační systém, Vista je na tom oproti XP o dosti hůře, využívá se na 23,4% počítačů na světě. Tyto čísla se ve prospěch Visty mění jen velmi pomalu. O něco razantní pokles v tržním podílu XP se čeká až s příchodem vyvíjeného systému Windows 7. Zbytek, necelých 14 % zaujímá Linux, Mac OS a jiné operační systémy.

Microsoft logo

Úplný konec podpory zatím nejrozšířenějšího systému má přijít až 8. dubna 2014, kdy Microsoft plánuje úplně ukončit podporu. Aktuálně se pro upgrade rozhodnou zřejmě jen společnosti, které si to finančně mohou dovolit. Většina uživatelů i firem stále čeká na uvedení Windows 7.

Zdroj: Techreport.com

Novinka Windows XP si stále drží většinu na trhu byla publikován 16. dubna 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Světlo: Kompletní Edice – Mistrovské ovládání světla

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!