Windows XP si stále drží většinu na trhu

Operační systém Windows XP má za sebou téměř osm let, nyní se Microsoft rozhodl ukončit podporu všech aktualizací pro tento operační systém s výjimkou těch nejdůležitějších bezpečnostních.

Podle průzkumů si však OS Windows XP drží vedení v počtu používaných kopií, na 62,9 % počítačů stále funguje jako hlavní operační systém, Vista je na tom oproti XP o dosti hůře, využívá se na 23,4% počítačů na světě. Tyto čísla se ve prospěch Visty mění jen velmi pomalu. O něco razantní pokles v tržním podílu XP se čeká až s příchodem vyvíjeného systému Windows 7. Zbytek, necelých 14 % zaujímá Linux, Mac OS a jiné operační systémy.

Microsoft logo

Úplný konec podpory zatím nejrozšířenějšího systému má přijít až 8. dubna 2014, kdy Microsoft plánuje úplně ukončit podporu. Aktuálně se pro upgrade rozhodnou zřejmě jen společnosti, které si to finančně mohou dovolit. Většina uživatelů i firem stále čeká na uvedení Windows 7.

Zdroj: Techreport.com

Novinka Windows XP si stále drží většinu na trhu byla publikován 16. dubna 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...