Telefónica O2 u soudu prohrála

Když se jednoho dne před třemi roky odpojil večer od internetu jistý Petr Dohnal, vůbec netušil co ráno bude následovat. Přes noc totiž zaúřadoval v počítači virus, který automaticky zapínal spojení s poskytovatelem internetu. Během noci tak účet dosáhl 57 tisíc korun. Od té doby se také vleče soudní spor mezi Dohnalem a společností Telefónica 02, která byla poskytovatelem připojení.

Celou záležitost již řešil i Český telekomunikační úřad, nicméně Telefónica se neustále bránila. Konec do kauzy mohlo vnést rozhodnutí ostravského okresního soudu, který nařídil, že O2 nejenom nemá právo žádat zaplacení částky, ale musí také zaplatit všechny soudní výlohy. Soudní spor by měl ukončit aktuální rozsudek Krajského soudu, který potvrdil rozhodnutí soudu okresního.

Telefónica O2 logo

Právník O2 pro Sdružení obrany spotřebitelů uvedl, že je možné dovolání u Nejvyššího soudu, ten však pravděpodobně rozhodne stejně jako soud Krajský.

Zdroj: "Rodina vyhrála spor s Telefónicou O2 ":http://www.spotrebitele.info/…clanek.shtml?…

Novinka Telefónica O2 u soudu prohrála byla publikován 8. září 2008 v 18.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...