Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1

Známý kancelářský balík OpenOffice.org (zkráceně OOo) opět nespí na vavřínech – vydává další verzi tohoto free balíku. Tato verze – RC1, tj. release candidate (kandidát na ostré vydání) je první verzí nových OOo 3.0.

OOo je tu s námi již od roku 1999, za jeho vývoj je zodpovědná firma Sun Microsystems. Poslední stabilní verze je 2.4.1 z 9. června 2008. OOo je zdarma, dostupný pro Windows, Mac OS X, Linux a je v celkem 18 světových jazycích, včetně češtiny.

Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1 (http://www.swmag.cz)

V novém balíku se můžeme těšit na mnoho změn. Byla opět vylepšena kompatibilita, přepracován vzhled (především úvodní obrazovky), přidány nové funkce a malinko upraven vzhled editoru, aby důležité funkce byly ihned po ruce.

Zdá se, že by se mohl OOo těšit ještě větší popularitě a to díky nové kompatibilitě s MS Office a především proto, že nepoužívá tzv. ribbon ovládací prvek jako nové MS Office. Díky této nové razantní změně vzhledu a přepracování funkčnosti, mnoho lidé zůstává u starší verze MS Office.

Zdroj: statistické údaje z en Wikipedia

Novinka Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1 byla publikován 9. září 2008 v 02.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. Kancelář v e-mailu? S novou generací CRM žádný problém!
  4. Vivaldi – Prohlížeč Opera má následovníka
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Steam a levné hry - Sezónní výprodeje, ale i prodejci klíčů ke hrám
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  10. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!