Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1

Známý kancelářský balík OpenOffice.org (zkráceně OOo) opět nespí na vavřínech – vydává další verzi tohoto free balíku. Tato verze – RC1, tj. release candidate (kandidát na ostré vydání) je první verzí nových OOo 3.0.

OOo je tu s námi již od roku 1999, za jeho vývoj je zodpovědná firma Sun Microsystems. Poslední stabilní verze je 2.4.1 z 9. června 2008. OOo je zdarma, dostupný pro Windows, Mac OS X, Linux a je v celkem 18 světových jazycích, včetně češtiny.

Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1 (http://www.swmag.cz)

V novém balíku se můžeme těšit na mnoho změn. Byla opět vylepšena kompatibilita, přepracován vzhled (především úvodní obrazovky), přidány nové funkce a malinko upraven vzhled editoru, aby důležité funkce byly ihned po ruce.

Zdá se, že by se mohl OOo těšit ještě větší popularitě a to díky nové kompatibilitě s MS Office a především proto, že nepoužívá tzv. ribbon ovládací prvek jako nové MS Office. Díky této nové razantní změně vzhledu a přepracování funkčnosti, mnoho lidé zůstává u starší verze MS Office.

Zdroj: statistické údaje z en Wikipedia

Novinka Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1 byla publikován 9. září 2008 v 02.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!