Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1

Známý kancelářský balík OpenOffice.org (zkráceně OOo) opět nespí na vavřínech – vydává další verzi tohoto free balíku. Tato verze – RC1, tj. release candidate (kandidát na ostré vydání) je první verzí nových OOo 3.0.

OOo je tu s námi již od roku 1999, za jeho vývoj je zodpovědná firma Sun Microsystems. Poslední stabilní verze je 2.4.1 z 9. června 2008. OOo je zdarma, dostupný pro Windows, Mac OS X, Linux a je v celkem 18 světových jazycích, včetně češtiny.

Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1 (http://www.swmag.cz)

V novém balíku se můžeme těšit na mnoho změn. Byla opět vylepšena kompatibilita, přepracován vzhled (především úvodní obrazovky), přidány nové funkce a malinko upraven vzhled editoru, aby důležité funkce byly ihned po ruce.

Zdá se, že by se mohl OOo těšit ještě větší popularitě a to díky nové kompatibilitě s MS Office a především proto, že nepoužívá tzv. ribbon ovládací prvek jako nové MS Office. Díky této nové razantní změně vzhledu a přepracování funkčnosti, mnoho lidé zůstává u starší verze MS Office.

Zdroj: statistické údaje z en Wikipedia

Novinka Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1 byla publikován 9. září 2008 v 02.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...