Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1

Známý kancelářský balík OpenOffice.org (zkráceně OOo) opět nespí na vavřínech – vydává další verzi tohoto free balíku. Tato verze – RC1, tj. release candidate (kandidát na ostré vydání) je první verzí nových OOo 3.0.

OOo je tu s námi již od roku 1999, za jeho vývoj je zodpovědná firma Sun Microsystems. Poslední stabilní verze je 2.4.1 z 9. června 2008. OOo je zdarma, dostupný pro Windows, Mac OS X, Linux a je v celkem 18 světových jazycích, včetně češtiny.

Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1 (http://www.swmag.cz)

V novém balíku se můžeme těšit na mnoho změn. Byla opět vylepšena kompatibilita, přepracován vzhled (především úvodní obrazovky), přidány nové funkce a malinko upraven vzhled editoru, aby důležité funkce byly ihned po ruce.

Zdá se, že by se mohl OOo těšit ještě větší popularitě a to díky nové kompatibilitě s MS Office a především proto, že nepoužívá tzv. ribbon ovládací prvek jako nové MS Office. Díky této nové razantní změně vzhledu a přepracování funkčnosti, mnoho lidé zůstává u starší verze MS Office.

Zdroj: statistické údaje z en Wikipedia

Novinka Vyšel OpenOffice.org 3.0 RC1 byla publikován 9. září 2008 v 02.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Jak přenést 2D obraz na 3D předmět? Pomocí tampónového tisku to jde lehce
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. Libimseti.cz

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!