Microsoft zaznamenává ztráty

Gigant Microsoft už také zažívá dopady celosvětové finanční krize. Za první čtvrtletí tohoto roku je vykázán zisk o 32% nižší, než za stejné období loňského roku, kdy byl zaznamenán zisk ve výši 4,39 miliardy dolarů, celková situace tak logicky vůbec neodpovídá přáním ani odhadům analytiků.

Zisk spadl především v oblasti operačních systémů, prodeje jsou o 16 % nižší. Ztráty jsou zaznamenány i v oblasti online služeb, které ztrácejí podíl o 14 %. V divizi Zábavy (konzole, hry) je pokles 1,6 %. Jediné místo, kde je zaznamenán zisk je u divize serverů a jejich příslušenství, zde je nárůst 7,1%.

Krize sice Microsoft trochu potrápí, rozhodně však není potřeba od tak velké firmy čekat nějaké velké potíže s financemi. Těžkou hlavu mají ale zaměstnanci, kteří se bojí propouštění. Microsoft zatím žádné oficiální zprávy o vývoji do budoucna nevydal, musíme si tedy počkat na další vývin věcí.

Zdroj: FUdzilla.com

Novinka Microsoft zaznamenává ztráty byla publikován 25. dubna 2009 v 01.56. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Dell Latitude 14 Rugged Extreme: Váš notebook v kufříku
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  7. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
  8. Libimseti.cz
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!