Microsoft zaznamenává ztráty

Gigant Microsoft už také zažívá dopady celosvětové finanční krize. Za první čtvrtletí tohoto roku je vykázán zisk o 32% nižší, než za stejné období loňského roku, kdy byl zaznamenán zisk ve výši 4,39 miliardy dolarů, celková situace tak logicky vůbec neodpovídá přáním ani odhadům analytiků.

Zisk spadl především v oblasti operačních systémů, prodeje jsou o 16 % nižší. Ztráty jsou zaznamenány i v oblasti online služeb, které ztrácejí podíl o 14 %. V divizi Zábavy (konzole, hry) je pokles 1,6 %. Jediné místo, kde je zaznamenán zisk je u divize serverů a jejich příslušenství, zde je nárůst 7,1%.

Krize sice Microsoft trochu potrápí, rozhodně však není potřeba od tak velké firmy čekat nějaké velké potíže s financemi. Těžkou hlavu mají ale zaměstnanci, kteří se bojí propouštění. Microsoft zatím žádné oficiální zprávy o vývoji do budoucna nevydal, musíme si tedy počkat na další vývin věcí.

Zdroj: FUdzilla.com

Novinka Microsoft zaznamenává ztráty byla publikován 25. dubna 2009 v 01.56. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...