Microsoft zaznamenává ztráty

Gigant Microsoft už také zažívá dopady celosvětové finanční krize. Za první čtvrtletí tohoto roku je vykázán zisk o 32% nižší, než za stejné období loňského roku, kdy byl zaznamenán zisk ve výši 4,39 miliardy dolarů, celková situace tak logicky vůbec neodpovídá přáním ani odhadům analytiků.

Zisk spadl především v oblasti operačních systémů, prodeje jsou o 16 % nižší. Ztráty jsou zaznamenány i v oblasti online služeb, které ztrácejí podíl o 14 %. V divizi Zábavy (konzole, hry) je pokles 1,6 %. Jediné místo, kde je zaznamenán zisk je u divize serverů a jejich příslušenství, zde je nárůst 7,1%.

Krize sice Microsoft trochu potrápí, rozhodně však není potřeba od tak velké firmy čekat nějaké velké potíže s financemi. Těžkou hlavu mají ale zaměstnanci, kteří se bojí propouštění. Microsoft zatím žádné oficiální zprávy o vývoji do budoucna nevydal, musíme si tedy počkat na další vývin věcí.

Zdroj: FUdzilla.com

Novinka Microsoft zaznamenává ztráty byla publikován 25. dubna 2009 v 01.56. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!