Senzace v Nepálu: Internetová kavárna ve výšce 5180 metrů

Myslíte si, že internetové kavárny najdete v dnešní době všude? A slyšeli jste už o internetové kavárně umístěné 5180 metrů nad zemí? Ne? Tak se vypravte do Nepálu. Právě tam totiž jedna internetová kavárna byla otevřena.

Kavárna leží ve výšce 5180 metrů nad mořem ve městě Gorakse, necelých 200 kilometrů od hlavního města Káthamndu. Služby kavárny jsou určeny především turistům, kterých zde projde během roku relativně dosti, neboť Goraksa leží na cestě k základnímu táboru, který je využíván při výstupu na nejvyšší horu světa Mount Everest. Základní tábor leží od kavárny zhruba hodinu chůze. Turisté si zde mohou odpočinout a třeba si i zatelefonovat. Využívání internetového připojení je však nejdůležitější.

Vlajka nepálu

Do této doby museli turisté spoléhat jen na satelitní telefony. Nepal Telecom, který kavárnu provozuje uvádí, že to zřejmě nebude jediné lákadlo pro turisty a v budoucnosti nevylučuje možnost připojit se k internetu i z mnohem vyšších poloh.

Zdroj: Earthtimes.org

Novinka Senzace v Nepálu: Internetová kavárna ve výšce 5180 metrů byla publikován 25. dubna 2009 v 19.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...