Senzace v Nepálu: Internetová kavárna ve výšce 5180 metrů

Myslíte si, že internetové kavárny najdete v dnešní době všude? A slyšeli jste už o internetové kavárně umístěné 5180 metrů nad zemí? Ne? Tak se vypravte do Nepálu. Právě tam totiž jedna internetová kavárna byla otevřena.

Kavárna leží ve výšce 5180 metrů nad mořem ve městě Gorakse, necelých 200 kilometrů od hlavního města Káthamndu. Služby kavárny jsou určeny především turistům, kterých zde projde během roku relativně dosti, neboť Goraksa leží na cestě k základnímu táboru, který je využíván při výstupu na nejvyšší horu světa Mount Everest. Základní tábor leží od kavárny zhruba hodinu chůze. Turisté si zde mohou odpočinout a třeba si i zatelefonovat. Využívání internetového připojení je však nejdůležitější.

Vlajka nepálu

Do této doby museli turisté spoléhat jen na satelitní telefony. Nepal Telecom, který kavárnu provozuje uvádí, že to zřejmě nebude jediné lákadlo pro turisty a v budoucnosti nevylučuje možnost připojit se k internetu i z mnohem vyšších poloh.

Zdroj: Earthtimes.org

Novinka Senzace v Nepálu: Internetová kavárna ve výšce 5180 metrů byla publikován 25. dubna 2009 v 19.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!