Trojský kůň Win32/Hexzone.AP se rozšiřuje

Společnost ESET vydala před třemi dny varování před rozšiřováním nového trojského koně Win32/Hexzone.AP. Tento trojský kůň může dovolit útočníkovi například rozesílat spamy z vašeho počítače, váš stroj také může být využit pro instalovaní dalších nebezpečných kódů.

Podařilo se vypátrat původ viru. Údajně se šíří pomocí serveru z Velké Británie, v Británii by měl být umístěn i kontrolní server, se kterým trojský kůň komunikuje. Servery nesou doménová jména, která jsou registrovaná v Rusku. Je tak možné, že za tímto škodlivým kódem stojí více lidí, kteří navzájem komunikují.

Trojský kůň Win32/Hexzone.AP se rozšiřuje (http://www.swmag.cz)

Podle průzkumů ESETu je Win32/Hexzone.AP zatím méně nebezpečný. ESET je jednou ze čtyř společností, vyvíjející antiviry, které stoprocentně indikují tento nebezpečný kód. Našlo se však několik společností, které odhadují počet infikovaných počítačů na 1,9 miliónů.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Trojský kůň Win32/Hexzone.AP se rozšiřuje byla publikován 27. dubna 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!