Sociální sítě zneužívají únosci

Sociální sítě neužívají únosci. Článek, který byl otištěn v deníku Metro, poukazuje na zajímavý fakt, že čím dál více únosců již nemá pražádnou práci s vytipováním a sledováním oběti- všechny údaje poskytuje osoba sama prostřednictvím sociální sítě. Jedná se především o údajích jako je adresa, foto rodinných příslušníků, finanční stav rodiny, adresa přátel nebo práce apod. V Mexiku kde jsou únosy běžnější součást života než u nás, otřásl před rokem skandál únosu syna mexického podnikatele. Syn Alejandra Martího měl jen čtrnáct let a celý případ byl o to hroznější, že rodiče výkupné zaplatili a přesto byl jejich syn Fernando nalezen mrtvý. Jeho rodiče po smrti nechali odstranit účet ze sociální sítě, kam Fernando vkládal velmi citlivá soukromá data a nevědomky tak jistě poskytl únoscům mnohé údaje.

Sociální sítě zneužívají únosci (http://www.swmag.cz)

V Mexiku je sociální síť Hi5 populárnější než FaceBook a „nejsdílnější“ skupinou, která prozradí na sebe citlivé osobní informace, jsou lidé mezi 10 a 25 roky.

Zdroj: Deník Metro, 27. dubna 2009, str. 7

Novinka Sociální sítě zneužívají únosci byla publikován 27. dubna 2009 v 17.30. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!