Sociální sítě zneužívají únosci

Sociální sítě neužívají únosci. Článek, který byl otištěn v deníku Metro, poukazuje na zajímavý fakt, že čím dál více únosců již nemá pražádnou práci s vytipováním a sledováním oběti- všechny údaje poskytuje osoba sama prostřednictvím sociální sítě. Jedná se především o údajích jako je adresa, foto rodinných příslušníků, finanční stav rodiny, adresa přátel nebo práce apod. V Mexiku kde jsou únosy běžnější součást života než u nás, otřásl před rokem skandál únosu syna mexického podnikatele. Syn Alejandra Martího měl jen čtrnáct let a celý případ byl o to hroznější, že rodiče výkupné zaplatili a přesto byl jejich syn Fernando nalezen mrtvý. Jeho rodiče po smrti nechali odstranit účet ze sociální sítě, kam Fernando vkládal velmi citlivá soukromá data a nevědomky tak jistě poskytl únoscům mnohé údaje.

Sociální sítě zneužívají únosci (http://www.swmag.cz)

V Mexiku je sociální síť Hi5 populárnější než FaceBook a „nejsdílnější“ skupinou, která prozradí na sebe citlivé osobní informace, jsou lidé mezi 10 a 25 roky.

Zdroj: Deník Metro, 27. dubna 2009, str. 7

Novinka Sociální sítě zneužívají únosci byla publikován 27. dubna 2009 v 17.30. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!