Jaké bude nové Ubuntu 9.10 - Karmic Koala?

Je to pár dní co vyšla nová verze linuxové distribuce Ubuntu – 9.04 a už majitel Canonical Ltd. – Mark Shuttleworth oznámil novinky na které se můžeme těšit v 9.10– Karmic Koala. Jedná se především o:

  • ještě rychlejší start systému
  • integrace cloud computingu
  • vylepšení Netbook Remix a jiné
Jaké bude nové Ubuntu 9.10 - Karmic Koala? (http://www.swmag.cz)

Ubuntu vychází v půl roční vývojovém cyklu. Jako člen Ubuntu fóra a z osobní zkušenosti však mohu říct, že přechod z 8.10 na verzi 9.04 byl pro některé uživatele (podle HW vašeho PC) velmi problematický- přestávali fungovat doplňky, applety, ovladače nebo se jen práce zpomalila. Osobně bych zatím přechod nedoporučil. Tvůrci by se rozhodně měli zaměřit na lepší integraci jednotlivých aplikací a celkové funkčnosti, než neustále zrychlovat nebo měnit GUI.

Zdroj: www.tectonic.co.za

Novinka Jaké bude nové Ubuntu 9.10 - Karmic Koala? byla publikován 29. dubna 2009 v 16.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!