Nové verze operačních systémů: Mandriva, Android a Fedora

V tomto týdnu povýšily na nové verze kromě Ubuntu a ReactOS o kterých jsme již psaly, tyto další tři operační systémy: Mandriva 2009 Spring, Android 1.5 a Fedora 11 Preview.

Mandriva doznala mnoha změn, mezi největší zmíníme: podpora souborového systému ext4, samozřejmě integrace nových verzí programů a systémových nástrojů, redesign msec a rychlejší start systému. Mandriva 2009 Spring (2009.1) changelog a obrazy ke stažení zde.

Android je mobilní operační systém od společnosti Google Inc., který však možná dopotuje až na netbooky. Vylepšena byla integrace mnoha aplikací, vylepšeny grafické efekty updatu doznalo také jádro. K dispozici je nová verze ke stažení pouze ve formě otevřených zdrojových kódů.

Fedora je taktéž svobodná linuxová distribuce, ale zatím povýšila jen na Preview- není to tedy stále ostrá verze. Ostrá verze vyjde 26. května. Změny jsou následující: automatická instalace chybějících fontů, ovládání hlasitosti zvuku pomocí PulseAudio (což osobně moc nevítám), taktéž podpora souborového systému ext4 a další.

Zdroje: Oficiální webové stránky

Novinka Nové verze operačních systémů: Mandriva, Android a Fedora byla publikován 29. dubna 2009 v 20.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!