Nové verze operačních systémů: Mandriva, Android a Fedora

V tomto týdnu povýšily na nové verze kromě Ubuntu a ReactOS o kterých jsme již psaly, tyto další tři operační systémy: Mandriva 2009 Spring, Android 1.5 a Fedora 11 Preview.

Mandriva doznala mnoha změn, mezi největší zmíníme: podpora souborového systému ext4, samozřejmě integrace nových verzí programů a systémových nástrojů, redesign msec a rychlejší start systému. Mandriva 2009 Spring (2009.1) changelog a obrazy ke stažení zde.

Android je mobilní operační systém od společnosti Google Inc., který však možná dopotuje až na netbooky. Vylepšena byla integrace mnoha aplikací, vylepšeny grafické efekty updatu doznalo také jádro. K dispozici je nová verze ke stažení pouze ve formě otevřených zdrojových kódů.

Fedora je taktéž svobodná linuxová distribuce, ale zatím povýšila jen na Preview- není to tedy stále ostrá verze. Ostrá verze vyjde 26. května. Změny jsou následující: automatická instalace chybějících fontů, ovládání hlasitosti zvuku pomocí PulseAudio (což osobně moc nevítám), taktéž podpora souborového systému ext4 a další.

Zdroje: Oficiální webové stránky

Novinka Nové verze operačních systémů: Mandriva, Android a Fedora byla publikován 29. dubna 2009 v 20.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...