Lidem se nelíbí, že v Mac OS X chybí čeština

Mac OS X se pomalu rozšiřuje mezi komunitu uživatelů, má ale jeden významný nedostatek. Chybí mu česká, potažmo slovenská lokalizace. Uživatelé, kteří ho používají tak musí trénovat angličtinu. S touto skutečností chce bojovat petice na stránkách http://petice.jankout.eu/.

Hlavním cílem petice je změnit situaci a donutit Apple k tomu, aby začal ve verzi operačního systému Mac OS X 10.5 s lokalizací češtiny a slovenštiny. Zatím má petice 744 podpisů, bude jich však určitě přibývat, neboť oficiálně bude petice ukončena posledního květnového dne. Poté bude předána firmě Apple, respektive jejich zástupcům u nás a u našich východních sousedů.

Petice má dokonce několik partnerů, za její záměr se postavily servery Jablickari.cz, Mac-info.cz, Macblog.sk a Superapple.cz.

Zdroj: Petice.jankout.eu

Novinka Lidem se nelíbí, že v Mac OS X chybí čeština byla publikován 1. května 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!