Studující vězni budou moci zřejmě využívat internet

Rada vlády pro lidská práva chystá nový soubor pravidel a doporučení pro věznice, jak zajistit vězňům lepší životní podmínky, v tomto souboru se prý objeví i doporučení o jednodušším přístupu k internetu pro vězně. Především pro ty, kteří ve věznicích studují.

Podmínky, které mají vězni jsou často ze strany Evropské unie kritizovány, mezi dalšími doporučeními je i přístup vězňů k náboženství, každá věznice by tak měla zaměstnat kaplana, který by náležitou „duševní útěchu“ vězňům zabezpečoval.

Jak uvedl pro server Zive.cz Luděk Kula z Vězeňské služby, vězňové mají prakticky ve všech věznicích v České republice přístup k internetu. Obvykle ho mají za „dobré chování“.

Otázkou samozřejmě je, jak činnost vězňů na internetu kontrolovat. Řešení, kdy bude vězňům „stát za zády“ dozorce je poněkud úsměvné, žádné oficiální stanovisko k celé problematice ale zatím nebylo vydáno.

Zdroj: Zive.cz

Novinka Studující vězni budou moci zřejmě využívat internet byla publikován 10. května 2009 v 22.14. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!