Studující vězni budou moci zřejmě využívat internet

Rada vlády pro lidská práva chystá nový soubor pravidel a doporučení pro věznice, jak zajistit vězňům lepší životní podmínky, v tomto souboru se prý objeví i doporučení o jednodušším přístupu k internetu pro vězně. Především pro ty, kteří ve věznicích studují.

Podmínky, které mají vězni jsou často ze strany Evropské unie kritizovány, mezi dalšími doporučeními je i přístup vězňů k náboženství, každá věznice by tak měla zaměstnat kaplana, který by náležitou „duševní útěchu“ vězňům zabezpečoval.

Jak uvedl pro server Zive.cz Luděk Kula z Vězeňské služby, vězňové mají prakticky ve všech věznicích v České republice přístup k internetu. Obvykle ho mají za „dobré chování“.

Otázkou samozřejmě je, jak činnost vězňů na internetu kontrolovat. Řešení, kdy bude vězňům „stát za zády“ dozorce je poněkud úsměvné, žádné oficiální stanovisko k celé problematice ale zatím nebylo vydáno.

Zdroj: Zive.cz

Novinka Studující vězni budou moci zřejmě využívat internet byla publikován 10. května 2009 v 22.14. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!