Studující vězni budou moci zřejmě využívat internet

Rada vlády pro lidská práva chystá nový soubor pravidel a doporučení pro věznice, jak zajistit vězňům lepší životní podmínky, v tomto souboru se prý objeví i doporučení o jednodušším přístupu k internetu pro vězně. Především pro ty, kteří ve věznicích studují.

Podmínky, které mají vězni jsou často ze strany Evropské unie kritizovány, mezi dalšími doporučeními je i přístup vězňů k náboženství, každá věznice by tak měla zaměstnat kaplana, který by náležitou „duševní útěchu“ vězňům zabezpečoval.

Jak uvedl pro server Zive.cz Luděk Kula z Vězeňské služby, vězňové mají prakticky ve všech věznicích v České republice přístup k internetu. Obvykle ho mají za „dobré chování“.

Otázkou samozřejmě je, jak činnost vězňů na internetu kontrolovat. Řešení, kdy bude vězňům „stát za zády“ dozorce je poněkud úsměvné, žádné oficiální stanovisko k celé problematice ale zatím nebylo vydáno.

Zdroj: Zive.cz

Novinka Studující vězni budou moci zřejmě využívat internet byla publikován 10. května 2009 v 22.14. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...