Manažeři se bojí udávání vyhozených pracovníků

Manažeři velkých i menších firem, kde se pracuje s počítači mají v poslední době krušné časy. Je to kvůli tomu, že pracovníci, kteří dostávají výpovědi často vyhrožují udáním svého zaměstnavatele kvůli používání nelegálního softwaru.

Společnost truconneXion se ptala ředitelů firem, kteří si objednali její nástroj AuditPro, který slouží pro kontrolu licencí počítačů a zároveň je eviduje, proč se rozhodli využít takového nástroje. 36 % manažerů uvedlo, že nástroje se rozhodli využít proto, že mají strach z udávání bývalých zaměstnanců, respektive policejní prohlídky která po udání nastane. Až na druhém místě je úspora financí, třetím důvodem využívání AuditPro je zvýšení bezpečnosti počítačové sítě.

Manažeři se bojí udávání vyhozených pracovníků (http://www.swmag.cz)

„Rapidně narůstá počet zaměstnanců, kteří vyhrožují udáním kvůli nelegálnímu užívání počítačových programů. Vyplývá to z průzkumu mezi klienty, kteří si pořizují náš auditovací nástroj zabraňující šíření nelegálního softwaru ve firmách,“ řekl Robert Kleiner, člen představenstva firmy truconneXion.

A co je vlastně důvodem udávání? Možná to zní už stereotypně ale je to finanční krize. Zaměstnanci, kteří doplatí na finanční krizi právě výpovědí se logicky chtějí mstít, jedním z nejjednodušších prostředků pomsty je právě nahlášení nelegálně používaného softwaru.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Manažeři se bojí udávání vyhozených pracovníků byla publikován 11. května 2009 v 22.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. INSPECTO: Propracovaný software nejen pro plánování revizí
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!