Netbookům se v prodejnosti daří

Tagy:  Netbooky, notebooky, Dell, Asus, Acer

Mini notebooky, tzv. netbooky se rozhodně v prodejnosti neztrácejí. Podle průzkumu DisplaySearch připadá jeden netbook na pět notebooků, což vůbec není špatný výsledek. Nejlepší výsledky v prodejnosti netbooků má Acer, který si drží na trhu podíl 30, 5%. Jeho nejbližší konkurent Asus má podíl poloviční. V prodejnosti obyčejných notebooků vede Hawlett-Packard, jehož podíl je 24,1 %, což je přibližně 7,3 miliónů prodaných notebooků.

Nejvíce se prodeji notebooků dařilo v Latinské Americe a v Evropě, je to hlavně z důvodů výhodných nabídek telekomunikačních operátorů, kteří například k internetovému připojení nabízejí notebooky za zvýhodněnou cenu. Naopak nejnižší prodeje byly zaznamenány v Číně, v Severní Americe a celkem překvapivě i v Japonsku. Do Evropy šlo přibližně 38 % netbooků.

Dobře se prodávaly i notebooky od Dellu, který skončil v prodejnosti na třetím místě za zmiňovaným Asusem. Na čtvrtém, respektive pátém místě je potom Toshiba a Lenovo. Zajímavostí je pomalu se zvyšující podíl notebooků a netbooků od méně známých značek. To, že je značka nepříliš známá ještě nemusí znamenat, že je špatná. Spousta takových výrobců totiž nakupuje součástky do přístrojů od originálních výrobců. Tlačí tak ceny dolů.

Zdroj: Displaysearch.com

Novinka Netbookům se v prodejnosti daří byla publikován 15. května 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!