Hackeři zaútočili na Facebook

Tagy:  Facebook, hackeři

Do problémů se včera v noci dostala známá sociální síť Facebook.com. Zaútočili na něj totiž hackeři, kteří se snažili dostat se na profily uživatelů. Profily, které se hackerům podařilo „nabourat“ byly velmi rychle zablokovány správci Facebooku.

Bohužel zatím nejsou známé konkrétní počty napadených účtů, rovněž chybí podrobnější údaje o počtu hackerů nebo jejich původu. A jak se hackeři dostali na profily? Jednoduše formou tzv. phisingu. Vybraným uživatelům došel do e-mailové schránky dopis, který se tvářil jako by byl napsán systémem Facebooku. Nic netušící uživatel na odkazy klikl a byl posléze přesměrován na stránky, které se sice vzhledově tvářily jako Facebook, jinak s ním však neměli nic společného a měli za úkol jen zaznamenávat jména a hesla přihlášených lidí. Jako podvodné byly zaznamenány domény www.151.im, www.121.im a www.123.im, atd.

Logo Facebook

Logo Facebook

Jediným řešením těchto problémových situací je větší podíl informací, které se k uživatelům dostanou. Je žádoucí, aby o metodě podvodného získávání hesel vědělo co nejvíce lidí. Zároveň se důrazně doporučuje kontrola adresy, která dokáže jestli jste opravdu na správné stránce.

Novinka Hackeři zaútočili na Facebook byla publikován 16. května 2009 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...