Dal antisemitské video na Youtube, teď zřejmě půjde do vězení

Tagy:  holocaust, Youtube

Osmatřicetiletý muž si zadělal na pořádný průšvih, který ho může dostat až do vězení. Vložil totiž na populární server pro sdílení videí Youtube.com video, které popírá holocaust a všeobecně podněcuje k nenávistí vůči židům. Australan z Perthu teď může jít do vězení až na čtrnáct let, popřípadě může dostat obrovskou pokutu v hodnotě 18 000 dolarů.

Okamžitě jak bylo video vloženo na Youtube.com bylo odstraněné administrátory serveru a bylo předáno policii. Podle policejních zdrojů není video prvním průšvihem, ve kterém je australan namočen. Muž je zatím vyšetřován na svobodě, neboť zaplatil kauci.

Nejde o první podobnou věc v Austrálii. Nedávno tam byl obviněn a umístěn do věznice muž, který rovněž na svých webových stránkách popíral holocaust. Muž si odsedí ve věznici tři měsíce. Nedávno byly takové případy popírání holocaustu odhaleny i v USA a v Německu.

Zdroj: Jta.org

Novinka Dal antisemitské video na Youtube, teď zřejmě půjde do vězení byla publikován 17. května 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...