Hledají se noví desginéři pro Firefox

Tagy:  Mozilla, Firefox, design, prohlížeče

Mozille se zřejmě zdá vzhled prohlížeče **Firefox **už trochu nudný, respektive se hledají cesty jak celkově vzhled vylepšit. Proto se nyní shánějí designéři, kteří by mohli svými nápady a zkušenostmi pomoct. Hlavním cílem je najít takové řešení, při kterém by se mělo stát prohlížení otevřených panelů co nejjednodušším a nejpřehlednějším. Právě na práci v panelech jsou směřovány výtky, při otevření mnoha panelů se totiž začne uživatel v nabídce „ztrácet“ a má problém najít to, na čem chce zrovna pracovat.

Ti, kteří budou chtít přispět do soutěže mohou zasílat Mozille své nápady v podobě videí nebo grafických nákresů. Soutěž bude probíhat ve dvou kategoriích, jednou je „Nejlepší řešení“ a druhou kategorií je „Nejlepší řešení podle uživatelů“. Vítězné návrhy pak budou použity v novém designu.

Logo Firefox

Logo Firefox

Návrhy je možné zasílat do 21. června, vítězové pak budou vyhlášení 8. července.

Mozilla není jediným vývojářem, který sáhl po nápadech uživatelů. Před nějakou dobou poprosila o pomoc podobným způsobem Opera.

Zdroj: Desgin-chellenge.mozi­lla.com

Novinka Hledají se noví desginéři pro Firefox byla publikován 18. května 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...