Chystá se nová Ubuntu Karmic Koala

Jednou z nejrozšířenějších linuxových distribucí je Ubuntu. Právě nyní přišla zpráva o hotové alfa verzi distribuce Ubuntu 9,10 Karmic Koala. Nejvýraznějšími změnami, které jsme zaznamenali je nová verze grafického prostředí GNOME 2.27.1. Ubuntu Karmic KOala běží na jádře verze 2.6.30.

Nejvíce zřejmě budou jásat ti, kteří mají grafické karty od Intelu. Byly totiž vloženy ovladače, díky kterým již vše poběží tak jak má. Jinak jsou změny spíše kosmetického charakteru. Byla upravena celková stabilita systému, byly vloženy všechny aktuální verze potřebných programů a balíčků.

Vývojáři zatím příliš nedoporučují si nové Ubuntu instalovat, jelikož je rozpracované obsahuje některé chyby a jeho používání na notebooku nebo stolním počítači nemusí být nejjednodušší. Alfa verze je určena tak především pro zaryté fanoušky, kterým se nechce čekat. Pro ostatní je doporučeno vyčkat finální verze.

Novinka Chystá se nová Ubuntu Karmic Koala byla publikován 18. května 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...