Chystá se nová Ubuntu Karmic Koala

Jednou z nejrozšířenějších linuxových distribucí je Ubuntu. Právě nyní přišla zpráva o hotové alfa verzi distribuce Ubuntu 9,10 Karmic Koala. Nejvýraznějšími změnami, které jsme zaznamenali je nová verze grafického prostředí GNOME 2.27.1. Ubuntu Karmic KOala běží na jádře verze 2.6.30.

Nejvíce zřejmě budou jásat ti, kteří mají grafické karty od Intelu. Byly totiž vloženy ovladače, díky kterým již vše poběží tak jak má. Jinak jsou změny spíše kosmetického charakteru. Byla upravena celková stabilita systému, byly vloženy všechny aktuální verze potřebných programů a balíčků.

Vývojáři zatím příliš nedoporučují si nové Ubuntu instalovat, jelikož je rozpracované obsahuje některé chyby a jeho používání na notebooku nebo stolním počítači nemusí být nejjednodušší. Alfa verze je určena tak především pro zaryté fanoušky, kterým se nechce čekat. Pro ostatní je doporučeno vyčkat finální verze.

Novinka Chystá se nová Ubuntu Karmic Koala byla publikován 18. května 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!