Hewlett-Packard - pokles zisků a propouštění zaměstnanců

Velký výrobce HP připravuje propouštění zaměstnanců. Navíc této společnosti vydatně poklesl zisk, zaznamenaná ztráta je o 17 procent na 1,72 miliardy dolarů, pokles všech tržeb je o 3 % na 27,4 miliardy dolarů. Příjem v PC segmentu klesl o 19 procent na 8,2 miliardy dolarů. Zajímavé na tom je, že i přes pokles si stále drží HP místo takřka největšího prodejce PC na světě.

V souvislosti s poklesem zisků se chystá i propouštění zaměstnanců. Skončit by mělo přibližně 6 400 zaměstnanců z celkových 321 000, zároveň se pravděpodobně zastaví i příjímání nových lidí. Bohužel ještě není jasné, kterých segmentů výroby se bude propouštění týkat, je však možné, že se na delší dobu opozdí vývoj připravovaných přístrojů nebo technologií. Rovněž se zřejmě sníží počet výrobků dodávaných na trh.

HP logo

HP logo

Na každý pád by však měl takový gigant jako HP krizi přežít, podle odborníků zde již úplné dno bylo a nyní by se mělo začít vést společnostem zase o něco lépe. Kromě HP byly zaznamenány problémy s propady zisků i u jiných výrobců.

Zdroj: Nydailynews.com

Novinka Hewlett-Packard - pokles zisků a propouštění zaměstnanců byla publikován 22. května 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Smajlíci
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!