Vltava.cz pravděpodobně končí, má finanční problémy

Jeden z nejstarších projektů českého internetu, obchod Vltava.cz pravděpodobně končí. Samotnými majiteli firmy byl podán návrh na insolvenční řízení. Zatím bude trvat čtyřměsíční ochranná lhůta, za tu dobu by měla Vltava.cz podat návrh na restrukturalizaci společnosti a majitelé by si měli rozmyslet co dále chtějí se společností dělat.

Investoři jsou prý již dohodnuti s věřiteli. Do špatného stavu mělo dovést e-shop bývalé vedení společnosti. Vývoji firmy příliš nepomohl ani vstup investičního partnera Milestone Partners. Vltava.cz měla již delší dobu velké problémy se ziskem, proto se odhodlal Milestone Partners situaci konečně řešit. Podle některých zdrojů byla investice do e-shopu již od začátku velmi rizikovou finanční operací a její úspěch vůbec nebyl zaručen. Aktuálně by měly být všechny obchody co nejdříve dokončeny.

Jak bylo řečeno na začátku, Vltava.cz je jedním z nejstarších projektů. Dříve byly prodávány především knihy, postupně se však obsah prodeje měnil a stal se spíše nákupní galerií.

Vltava.cz

Vltava.cz

Novinka Vltava.cz pravděpodobně končí, má finanční problémy byla publikován 23. května 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...