Rusové koupili 1,96 % akcií Facebooku

Tagy:  akcie, Írán, Facebook

Ze známé internetové sociální sítě Facebook si svůj „kousek“ odkrojila i ruská investiční skupina Digital Sky Technologies. Ta totiž koupila 1,96 % akcií společnosti, údajně za tento podíl zaplatila v přepočtu 4 miliardy korun. Zajímavé je, že po zveřejnění tohoto obchodu si někteří odborníci zkusili vypočítat celkovou cenu Facebooku. Vyšlo jim, že aktuálně má Facebook hodnotu 10 miliard dolarů.

Do Facebooku během doby investovala již spousta společností. Zmínit můžeme například Microsoft, který ovšem za podíl 1,6 % zaplatil 240 miliónů dolarů, to znamená že cena Facebooku klesá.

Facebook logo

Facebook logo

Zájem investorů může Facebook těšit, přišla ovšem i jiná špatná zpráva. V Íránu byl totiž přístup na stránky úplně zablokován. Důvodem je prý snaha dosavadního vůdce země, Mahmúda Ahmadínežáda zbavit se politické konkurence v podobě Míry Hosejna Músávího. Jelikož Músáví podporuje reformy, dokázal si získat jen na Facebooku 5 000 fanoušků.

Novinka Rusové koupili 1,96 % akcií Facebooku byla publikován 28. května 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!