Projekt Seznamsebezpecne.cz spuštěn

Tagy:  Seznamsebezpecne.cz, kriminalita, bezpečnost

Internetový vyhledávač Seznam.cz spustil ve spolupráci s Nadací Naše dítě, Linkou bezpečí a Policejním prezídiem projekt Seznamsebezpec­ne.cz. Tento projekt má varovat a upozorňovat hlavně mladistvé lidi, děti a jejich rodiče před nebezpečím, které se na internetu stále objevuje a stále sílí.

Seznamsebezpec­ne.cz přináší formou videa příběhy lidí, kteří se dostali do problémů právě kvůli různým osobám se kterými si dopisovali a ze kterých se následovně vyklubaly nebezpečné individua. Jednotlivé příběhy těchto lidí tedy zobrazují nebezpečí se kterým se setkali a které je poznamenalo fyzicky i psychicky. Jde například o příběh Andrey, která byla svým zdánlivým internetovým přítelem znásilněna.

Video trvá přibližně půl hodiny a provází jím moderátor pořadu 112, Mirek Vaňura.

I když je toto video poučné například pro učitele, kteří tak mohou žákům na školách vysvětlit nebezpečí internetu nepřináší prakticky žádné nové poznatky, jen opakuje pravidla, která jsou takřka neměnná.

Nelze nebezpečí internetu zlehčovat, je však pravdou, že taková případy obtěžování jsou spíše ojedinělé. Rodiče by tedy měli dávat pozor především na to, s kým si jejich děti chatují a v případě jakýchkoliv pochybností si s dítětem promluvit.

Video si můžete stáhnout na stránkách projektu.

Novinka Projekt Seznamsebezpecne.cz spuštěn byla publikován 29. května 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...