Česká pirátská strana sehnala dostatek podpisů, bude kandidovat do parlamentu

Česká pirátská strana dokázala shromáždit potřebných tisíc podpisů, které jsou vyžadovány a může být tak zapsána u Ministerstva Vnitra. Strana chce spustit kampaň a podle tiskové zprávy by se měla zúčastnit boje o křesla v parlamentu ČR.

Pirátská strana byla založena spíše z recese a ve volbách se výrazný úspěch neočekává. I když se může mnoha lidem zdát, že strana chce podporovat počítačové pirátství není to tak, České pirátské straně jde podle programu spíše o možnost svobodně se vyjadřovat v prostředí internetu. V programu se také objevuje snaha o „revizi autorských práv“.

Česká pirátská strana – logo

Česká pirátská strana – logo

Česká pirátská strana oficiálně vznikla 19. dubna 2009. Impulsem k založení byl rozsudek švédského soudu nad týmem lidí okolo serveru The Pirate Bay. Ve Švédsku existuje podobná strana Piratpartiet, ta funguje už od roku 2006.

Podle dalších údajů v tiskové zpráva má zatím strana okolo dvou tisíce sympatizantů. Zatím fungují krajské přípravné výbory v 10 ze 14 měst. Strana se dočkala prozatím slušného mediálního ohlasu.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Česká pirátská strana sehnala dostatek podpisů, bude kandidovat do parlamentu byla publikován 1. června 2009 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!