Česká pirátská strana sehnala dostatek podpisů, bude kandidovat do parlamentu

Tagy:  Česká pirátská strana

Česká pirátská strana dokázala shromáždit potřebných tisíc podpisů, které jsou vyžadovány a může být tak zapsána u Ministerstva Vnitra. Strana chce spustit kampaň a podle tiskové zprávy by se měla zúčastnit boje o křesla v parlamentu ČR.

Pirátská strana byla založena spíše z recese a ve volbách se výrazný úspěch neočekává. I když se může mnoha lidem zdát, že strana chce podporovat počítačové pirátství není to tak, České pirátské straně jde podle programu spíše o možnost svobodně se vyjadřovat v prostředí internetu. V programu se také objevuje snaha o „revizi autorských práv“.

Česká pirátská strana – logo

Česká pirátská strana – logo

Česká pirátská strana oficiálně vznikla 19. dubna 2009. Impulsem k založení byl rozsudek švédského soudu nad týmem lidí okolo serveru The Pirate Bay. Ve Švédsku existuje podobná strana Piratpartiet, ta funguje už od roku 2006.

Podle dalších údajů v tiskové zpráva má zatím strana okolo dvou tisíce sympatizantů. Zatím fungují krajské přípravné výbory v 10 ze 14 měst. Strana se dočkala prozatím slušného mediálního ohlasu.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Česká pirátská strana sehnala dostatek podpisů, bude kandidovat do parlamentu byla publikován 1. června 2009 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  4. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!