Česká pirátská strana sehnala dostatek podpisů, bude kandidovat do parlamentu

Tagy:  Česká pirátská strana

Česká pirátská strana dokázala shromáždit potřebných tisíc podpisů, které jsou vyžadovány a může být tak zapsána u Ministerstva Vnitra. Strana chce spustit kampaň a podle tiskové zprávy by se měla zúčastnit boje o křesla v parlamentu ČR.

Pirátská strana byla založena spíše z recese a ve volbách se výrazný úspěch neočekává. I když se může mnoha lidem zdát, že strana chce podporovat počítačové pirátství není to tak, České pirátské straně jde podle programu spíše o možnost svobodně se vyjadřovat v prostředí internetu. V programu se také objevuje snaha o „revizi autorských práv“.

Česká pirátská strana – logo

Česká pirátská strana – logo

Česká pirátská strana oficiálně vznikla 19. dubna 2009. Impulsem k založení byl rozsudek švédského soudu nad týmem lidí okolo serveru The Pirate Bay. Ve Švédsku existuje podobná strana Piratpartiet, ta funguje už od roku 2006.

Podle dalších údajů v tiskové zpráva má zatím strana okolo dvou tisíce sympatizantů. Zatím fungují krajské přípravné výbory v 10 ze 14 měst. Strana se dočkala prozatím slušného mediálního ohlasu.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Česká pirátská strana sehnala dostatek podpisů, bude kandidovat do parlamentu byla publikován 1. června 2009 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...