Americký prezident bude bojovat proti kybernetickému zločinu

Tagy:  Obama, USA, kyberzločin

Nový prezident USA Barrack Obama chce ustanovit osobu představitele, která ho bude informovat o aktuálním dění na poli internetového a počítačového zločinu. Obama prý usiluje o potírání tohoto rozmáhajícího se odvětví zločinu. Uvedl že „Kybernetický prostor je reálný, stejně tak jsou reálné rizika, které v něm hrozí“.

Podle Obamy se bude chtít stát více starat o své problémy na poli internetového zločinu, chování soukromých firem by měl nechat na jejich ředitelích. Zároveň vyslovil nutnost dobré spolupráce státu s dodavateli bezpečnostního softwaru, neboť většina bezpečnostních programů v infrastruktuře USA byla vyvíjena soukromými firmami. Obama považuje za největší nebezpečí možnost krádeží obchodních tajemství, osobních údajů ale i peněz.

Hledání nových cest v boji proti internetovým zločincům může přinést užitek všem. Firmy dokáží vydělat peníze vývojem a prodejem lepšího bezpečnostního softwaru, infrastruktura i soukromníci v USA se budou méně bát a zločinci budou mít o dost zhoršené podmínky pro provozování „řemesla“.

Zdroj: Australianit.new­s.com

Novinka Americký prezident bude bojovat proti kybernetickému zločinu byla publikován 1. června 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!