Americký prezident bude bojovat proti kybernetickému zločinu

Tagy:  Obama, USA, kyberzločin

Nový prezident USA Barrack Obama chce ustanovit osobu představitele, která ho bude informovat o aktuálním dění na poli internetového a počítačového zločinu. Obama prý usiluje o potírání tohoto rozmáhajícího se odvětví zločinu. Uvedl že „Kybernetický prostor je reálný, stejně tak jsou reálné rizika, které v něm hrozí“.

Podle Obamy se bude chtít stát více starat o své problémy na poli internetového zločinu, chování soukromých firem by měl nechat na jejich ředitelích. Zároveň vyslovil nutnost dobré spolupráce státu s dodavateli bezpečnostního softwaru, neboť většina bezpečnostních programů v infrastruktuře USA byla vyvíjena soukromými firmami. Obama považuje za největší nebezpečí možnost krádeží obchodních tajemství, osobních údajů ale i peněz.

Hledání nových cest v boji proti internetovým zločincům může přinést užitek všem. Firmy dokáží vydělat peníze vývojem a prodejem lepšího bezpečnostního softwaru, infrastruktura i soukromníci v USA se budou méně bát a zločinci budou mít o dost zhoršené podmínky pro provozování „řemesla“.

Zdroj: Australianit.new­s.com

Novinka Americký prezident bude bojovat proti kybernetickému zločinu byla publikován 1. června 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...