Internetové televize začnou pociťovat první omezení

Tagy:  Televize, online

Internetové televize by měly podle nových směrnic Evropské unie začít pociťovat první omezení. Zatím se to bude týkat jen televizí na Slovensku, neboť u nás zatím pokulhává novela mediálního zákona. Ta u našich východních sousedů byla již schválena.

Víceméně se pro internetové vysílání televizí nějak moc věcí nemění, zůstává stejná například povinnost zobrazovat logo televize nebo zobrazovat věkovou přístupnost pořadů. Reklamy musejí být stejně jako v obyčejné vysílání odděleny znělkou. Navíc již mohou příslušné úřady udělovat pokuty i provozovatelům internetového vysílání.

Samozřejmou otázkou je jak se bude situace nadále vyvíjet u nás. Zde totiž žádná z významnějších televizí nemá své vysílání online, uživatel si může pouze vybrat pořady, popřípadě jejich části na které se chce sám dívat. Skutečné vysílání „on air“ po internetu nemá žádná významná česká televize. Na Slovensku se to však již změnilo, a živě tam vysílá například televize Markíza.

Zdroj: Sme.sk

Novinka Internetové televize začnou pociťovat první omezení byla publikován 2. června 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...