Intel nabízí procesory pro ultratenké notebooky

Tagy:  Notebooky, Intel

Během veletrhu Computex byly Intelem představeny čtyři nové procesory včetně nízkonapěťových verzí a čipové sady. Díky novým procesorům Intel ULV (ultra-low voltage) by se měl urychlit vznik a vývoj nových ultratenkých notebooků a netbooků. Kromě nižších nároků na prostor se mohou nové procesory chlubit nižší spotřebou energie.

Zároveň byla představena nová čipová sada Mobile Intel GS40 Express Chipset. Tato sada umožňuje zprostředkovat funkce, jimiž disponují dnešní notebooky – přehrávání ve vysokém rozlišení (HD), podporu operačního systému Windows® Vista™ Premium a nativní podporu integrovaného rozhraní HDMI i pro netbooky.

Notebook

Notebook

Ultratenké notebooky které pracují s ULV procesory již vyvinuly firmy jako MSI, ACER nebo ASUS. Aktuálně to vypadá s dalším vývojem tenkých notebooků velmi dobře a brzy by se měly objevit na trhu i další přístroje.

Další novinkou z Computexu byla například bezdrátová technologie Intel My WiFi. My WiFi dokáže nastavit notebook tak, aby se choval jako domácí Wi-Fi síť, v jejímž rámci se lze přímo připojit až k osmi certifikovaným WiFi zařízením.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Intel nabízí procesory pro ultratenké notebooky byla publikován 4. června 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel DObeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...