Google přináší Chrome konečně pro Linux a Mac

Tagy:  Chromium 3.0, Chrome 3.0, Chrome Linux, Chrome Mac OS X

Když se v září vyrojila senzace zvaná Google Chrome nový, rychlý prohlížeč od Google Inc, bylo o něm také naslibováno, že bude multiplatformní. Multiplatformní mohl být ale zatím pouze díky úpravám, díky kterým běžel pod „emulátorem“ Wine. Mohu však osobně potvrdit, že se na tomto „emulovaném“ prohlížeči nedalo pracovat- byl pomalý a padal. Nativní verze se dočkáváme teprve dnes po 3/4 roce. Zatím však není důvod bouchat šampaňské, jedná se zatím o vývojářské verze, na beta nebo ostré si také budeme muset počkat.

Google přináší Chrome konečně pro Linux a Mac (http://www.swmag.cz)

Oblíbenost Google Chrome je ve hvězdách. Prohlížeč je zatím ve vývoji, ačkoliv je na něm znát dvouletý tajný vývoj- již teď si jej lidé váží pro své chytré funkce a především rychlost. Renderovací jádro je open source WebKit na kterém běží také údajně nejrychlejší browser Safari. Podle nejrůznějších statistik používá Google Chrome jen 1 % „surfařů“.

Novinka Google přináší Chrome konečně pro Linux a Mac byla publikován 6. června 2009 v 08.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...