40. narozeniny Unixu a programovacího jazyka C

ComputerWorld.com připomíná 40. narozeniny Unixu, systému z nějž vychází velká většina dnešních operačních systémů. Toto 5 stránkové ohlédnutí připomíná samozřejmě i vznik jazyka C, který UNIXem také vždy spojován. Tento revoluční OS a skvělý nízkoúrovňový programovací jazyk vznikl v Bellových laboratořích americké firmy AT&T.

Tvůrci programovacího jazyka C

Tvůrci programovacího jazyka C

V článku je i fotografie a ohlédnutí za vývojáři jazyka C- Denis Ritchie a Ken Thompson. Jejichž kniha o první verzi jazyka C – The C Programing Language byla dlouho trhák. Tato prvotní verze jazyka C se označuje podle vývojářů jako K&R C, později následovalo různé rozšíření. Rozšíření ANSI C, ISO C a C99.

Novinka 40. narozeniny Unixu a programovacího jazyka C byla publikován 6. června 2009 v 10.15. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. Smajlíci
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!