40. narozeniny Unixu a programovacího jazyka C

Tagy:  Unix slaví 40 let, Programovací jazyk slaví 40 let

ComputerWorld.com připomíná 40. narozeniny Unixu, systému z nějž vychází velká většina dnešních operačních systémů. Toto 5 stránkové ohlédnutí připomíná samozřejmě i vznik jazyka C, který UNIXem také vždy spojován. Tento revoluční OS a skvělý nízkoúrovňový programovací jazyk vznikl v Bellových laboratořích americké firmy AT&T.

Tvůrci programovacího jazyka C

Tvůrci programovacího jazyka C

V článku je i fotografie a ohlédnutí za vývojáři jazyka C- Denis Ritchie a Ken Thompson. Jejichž kniha o první verzi jazyka C – The C Programing Language byla dlouho trhák. Tato prvotní verze jazyka C se označuje podle vývojářů jako K&R C, později následovalo různé rozšíření. Rozšíření ANSI C, ISO C a C99.

Novinka 40. narozeniny Unixu a programovacího jazyka C byla publikován 6. června 2009 v 10.15. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!