Prodej netbooků trvale roste

Tagy:  netbooky jdou na odbyt, prodej netbooků

Ačkoliv je pořád „ve vzduchu“ ekonomická krize, některým odvětvím se daří a odbyt dokonce roste, to je i případ netbooků. Agentura IDC si myslí, že za letošní rok se jich prodá až 26,4 milionu kusů, což by mělo být o 20 % než se doposud myslelo. Netbookům se daří především v Latinské Americe a Asii, je totiž pro mnoho lidí relativně finančně nejdostupnější. Netbookům se daří také v USA a Evropě, zde je to ale spíš „pomocník“ do školy nebo na schůze, než hlavní počítač jako v Latinské Americe a Asii. Nejvíce se prodá netbooků samozřejmě na Vánoce.

Slovník pojmů: Netbook je mini notebook, který je upřednostňován svými rozměry a vahou, což z něj činí velmi vhodného kandidáta na přenos. Obvykle bývá osazen procesorem nízké frekvence nebo upraveným procesorem pro nízkou spotřebu (viz například Intel Atom), nemá CD/DVD čtečku/vypalovačku a váha je obvykle do 1 kg. Známé netbooky: Asus Eee, Acer Aspire One, MSI Wind nebo Dell Inspiron Mini 9.

Novinka Prodej netbooků trvale roste byla publikován 8. června 2009 v 14.45. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!