Prodej netbooků trvale roste

Tagy:  netbooky jdou na odbyt, prodej netbooků

Ačkoliv je pořád „ve vzduchu“ ekonomická krize, některým odvětvím se daří a odbyt dokonce roste, to je i případ netbooků. Agentura IDC si myslí, že za letošní rok se jich prodá až 26,4 milionu kusů, což by mělo být o 20 % než se doposud myslelo. Netbookům se daří především v Latinské Americe a Asii, je totiž pro mnoho lidí relativně finančně nejdostupnější. Netbookům se daří také v USA a Evropě, zde je to ale spíš „pomocník“ do školy nebo na schůze, než hlavní počítač jako v Latinské Americe a Asii. Nejvíce se prodá netbooků samozřejmě na Vánoce.

Slovník pojmů: Netbook je mini notebook, který je upřednostňován svými rozměry a vahou, což z něj činí velmi vhodného kandidáta na přenos. Obvykle bývá osazen procesorem nízké frekvence nebo upraveným procesorem pro nízkou spotřebu (viz například Intel Atom), nemá CD/DVD čtečku/vypalovačku a váha je obvykle do 1 kg. Známé netbooky: Asus Eee, Acer Aspire One, MSI Wind nebo Dell Inspiron Mini 9.

Novinka Prodej netbooků trvale roste byla publikován 8. června 2009 v 14.45. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...