Úspěch švédské Pirátské strany

Tagy:  Evropský parlament, pirátská strana, volby, pirate bay, pirátství, stahování

Švédská Pirátská strana zaznamenala velký úspěch a obsadila v Evropském parlamentu jedno místo se svým zástupcem. Podle volebních výsledků svůj hlas věnovali této straně především mladí lidé. Ve Švédsku dokázala strana získat 7,1 % hlasů.

Pirátská strana sice nedokázala porazit nejsilnější strany ve Švédsku, i tak to však znamená velký úspěch. Strana má ve svém programu zajímavé vize, touží například umožnit zdarma stahování filmů z internetu, zvýšit svobodu slova na internetu, atd. Velký úspěch strany byl hlavně pro velké strany docela překvapením. Je sice naivní myslet si, že jeden poslanec dokáže „hýbat“ s celým internetem, je však zde zajímavá možnost vyvolávat přinejmenším diskuze o problémech pirátství a stahování dat.

I u nás obdoba pirátské strany existuje, nestihla však kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu, na volebních lístcích by se měla objevit až ve volbách říjnových.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Úspěch švédské Pirátské strany byla publikován 8. června 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...