Úspěch švédské Pirátské strany

Tagy:  Evropský parlament, pirátská strana, volby, pirate bay, pirátství, stahování

Švédská Pirátská strana zaznamenala velký úspěch a obsadila v Evropském parlamentu jedno místo se svým zástupcem. Podle volebních výsledků svůj hlas věnovali této straně především mladí lidé. Ve Švédsku dokázala strana získat 7,1 % hlasů.

Pirátská strana sice nedokázala porazit nejsilnější strany ve Švédsku, i tak to však znamená velký úspěch. Strana má ve svém programu zajímavé vize, touží například umožnit zdarma stahování filmů z internetu, zvýšit svobodu slova na internetu, atd. Velký úspěch strany byl hlavně pro velké strany docela překvapením. Je sice naivní myslet si, že jeden poslanec dokáže „hýbat“ s celým internetem, je však zde zajímavá možnost vyvolávat přinejmenším diskuze o problémech pirátství a stahování dat.

I u nás obdoba pirátské strany existuje, nestihla však kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu, na volebních lístcích by se měla objevit až ve volbách říjnových.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Úspěch švédské Pirátské strany byla publikován 8. června 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!