Úspěch švédské Pirátské strany

Švédská Pirátská strana zaznamenala velký úspěch a obsadila v Evropském parlamentu jedno místo se svým zástupcem. Podle volebních výsledků svůj hlas věnovali této straně především mladí lidé. Ve Švédsku dokázala strana získat 7,1 % hlasů.

Pirátská strana sice nedokázala porazit nejsilnější strany ve Švédsku, i tak to však znamená velký úspěch. Strana má ve svém programu zajímavé vize, touží například umožnit zdarma stahování filmů z internetu, zvýšit svobodu slova na internetu, atd. Velký úspěch strany byl hlavně pro velké strany docela překvapením. Je sice naivní myslet si, že jeden poslanec dokáže „hýbat“ s celým internetem, je však zde zajímavá možnost vyvolávat přinejmenším diskuze o problémech pirátství a stahování dat.

I u nás obdoba pirátské strany existuje, nestihla však kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu, na volebních lístcích by se měla objevit až ve volbách říjnových.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Úspěch švédské Pirátské strany byla publikován 8. června 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!