Jak to vypadá se spamem? Aktuální zpráva Symantecu

Tagy:  spam, antispam, Facebook, peníze, sex, nevyžádaná pošta, emaily

Opět proběhl průzkum týkající se vývoje spamu a nových metod v této oblasti. Největší novinkou, která je v této době stále častěji využívána jsou útoky spamu prostřednictvím sociální sítě Facebook.com.

Celkově se nejvíce spamu odesílá z USA, na druhém místě je Brazílie a na třetím Jižní Korea. V USA bohužel stále přibývá schránek, ze kterých jsou spamy odesílány. A co se nejčastěji ve spamech píše? Jako obyčejně vládne nabízení produktů a služeb, na druhém místě je zdraví a třetí místo zabírají různé zprávy orientované na sex a sexuální zdraví (kdo z Vás ještě nedostal nabídku extralevné Viagry?).

Zajímavým podmětem pro rozšiřovače spamu je aktuálně finanční krize. Podle toho jsou upraveny i spamy, které nabízejí například levné automobily, ale dokonce byly zaznamenány i nabídky univerzitních diplomů. Nicméně téma obchodu a peněz stále spamu vládne, dokládají to třeba statistiky z Číny, která uvádějí, že 99% tamních spamů se týká právě peněz.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Jak to vypadá se spamem? Aktuální zpráva Symantecu byla publikován 10. června 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!