Jak to vypadá se spamem? Aktuální zpráva Symantecu

Tagy:  spam, antispam, Facebook, peníze, sex, nevyžádaná pošta, emaily

Opět proběhl průzkum týkající se vývoje spamu a nových metod v této oblasti. Největší novinkou, která je v této době stále častěji využívána jsou útoky spamu prostřednictvím sociální sítě Facebook.com.

Celkově se nejvíce spamu odesílá z USA, na druhém místě je Brazílie a na třetím Jižní Korea. V USA bohužel stále přibývá schránek, ze kterých jsou spamy odesílány. A co se nejčastěji ve spamech píše? Jako obyčejně vládne nabízení produktů a služeb, na druhém místě je zdraví a třetí místo zabírají různé zprávy orientované na sex a sexuální zdraví (kdo z Vás ještě nedostal nabídku extralevné Viagry?).

Zajímavým podmětem pro rozšiřovače spamu je aktuálně finanční krize. Podle toho jsou upraveny i spamy, které nabízejí například levné automobily, ale dokonce byly zaznamenány i nabídky univerzitních diplomů. Nicméně téma obchodu a peněz stále spamu vládne, dokládají to třeba statistiky z Číny, která uvádějí, že 99% tamních spamů se týká právě peněz.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Jak to vypadá se spamem? Aktuální zpráva Symantecu byla publikován 10. června 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...