Video: Linuxové jádro nyní obsahuje multi-touch technologii

Tagy:  linux a více dotyková technologie

Francouzská vývojářská skupina ENAC (Ecole Nationale de l'Aviation Civile) oznámila uvedení multi-touch technologie do linuxového jádra 2.6.30. Více-dotykovou technologii můžete znát z chytrých telefonů, jako např. iPhone, ale i jiné. Zde uvedené video ukazuje některé z efektů této více dotykové technologie, jedná se především o rotaci oken a jejich roztahování pouze pomocí dvou prstů a grafický efekt kapky vody v místě kontaktu prstů s plochou. Vše je samozřejmě otevřené, takže mohou příznivci open source stahovat zdrojové kódy a upravovat dle libosti.

Zdroj: linuxdevices.com

Novinka Video: Linuxové jádro nyní obsahuje multi-touch technologii byla publikován 15. června 2009 v 16.15. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!