Íránské vládní stránky pod útoky hackerů

Íránská vláda se dostala do těžkých problémů po volbách, které byly označeny opozicí za zfalšované. Nejenže téměř po celé zemi vypukly občanské nepokoje, hackeři, kteří podporují opozici totiž navíc napadli vládní stránky.

Hackeři se soustředili především na stránky vládních úřadů a politiků. Na webech se tak objevovaly kresby parodující vítěze voleb Ahmadínežáda, ale objevilo se i několik textů vyzývajících k revoluci a svržení vlády. Jelikož bylo zaevidována několik tisíc útoků, úřady měly velké problémy nápor zvládat. Některé servery musely být dokonce úplně odstaveny.

Íránští hackeři měli navíc neocenitelnou pomoc ze zahraničí, neboť se k nim přidali nekteří počítačoví odborníci z jiných zemí a pomáhali jim například překonat obranu sítí.

Zdroj: Fudzilla.com N1K2-J Šiden-Kai

Novinka Íránské vládní stránky pod útoky hackerů byla publikován 19. června 2009 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. www.Spolužáci.cz
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!