Íránské vládní stránky pod útoky hackerů

Íránská vláda se dostala do těžkých problémů po volbách, které byly označeny opozicí za zfalšované. Nejenže téměř po celé zemi vypukly občanské nepokoje, hackeři, kteří podporují opozici totiž navíc napadli vládní stránky.

Hackeři se soustředili především na stránky vládních úřadů a politiků. Na webech se tak objevovaly kresby parodující vítěze voleb Ahmadínežáda, ale objevilo se i několik textů vyzývajících k revoluci a svržení vlády. Jelikož bylo zaevidována několik tisíc útoků, úřady měly velké problémy nápor zvládat. Některé servery musely být dokonce úplně odstaveny.

Íránští hackeři měli navíc neocenitelnou pomoc ze zahraničí, neboť se k nim přidali nekteří počítačoví odborníci z jiných zemí a pomáhali jim například překonat obranu sítí.

Zdroj: Fudzilla.com N1K2-J Šiden-Kai

Novinka Íránské vládní stránky pod útoky hackerů byla publikován 19. června 2009 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!