Návrat ke starým kořenům - viry se opět šíří za pomocí přenosných médií

Pamatujete si, když se na začátku devadesátých let šířili viry tou nejjednodušší cestou? Z půjčené diskety do počítače? Něco takového se začíná opět dít i nyní. Jen celé šíření virů neprobíhá pomocí disket ale především pomocí USB flash disků nebo externích pevných disků.

Podle průzkumů se takovým způsobem šíří aktuálně až 65 % virů, to znamená takřka třetinový nárůst oproti minulému roku. Na vině celé situace je stále zvětšující se obliba takových úložišť dat. Útočník má navíc velmi ulehčenou práci tím, že takové média mají obyčejně nastavená automatická zapnutí, nebezpečný kód se tak velmi rychle dostane do počítače.

Řešení situace je jednoduché, spočívá v kvalitním antivirovém programu a zakázání automatických spouštění přidaných médií. Jedním z řešení je dohled nad médiem a používáním cizích osob.

Zdroj: „Tisková zpráva“

Novinka Návrat ke starým kořenům - viry se opět šíří za pomocí přenosných médií byla publikován 20. června 2009 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Smajlíci
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!