Skype 3.0 na Windows Mobile, Linux pokulhává

Tagy:  Skype Linux, voip, p2p

Službu a stejnojmenný program Skype netřeba představovat- jedná se o jednu z nejpoužívanějších služeb internetu, stonásobně oblíbenější než ICQ nebo cokoliv jiného. Nyní výrobce Skype oznámil verzi 3.0 pro systém Windows Mobile. Jen pro malou představu: Windows mají stabilní verzi 4.0, betaverzi 4.1, Mac OS X má stabilní 2.7 a betu 2.8, Linux však již dlouho „trčí“ na verzi „2.0.0.74“: http://www.skype.com/…skype/linux/. Je nutné se ptát proč vývojáři zahálí s portací novějších verzí a nových funkcí na Linux. Tato minoritní skupina je záměrně ignorována a zřejmě možná cíleně ignorována.

K novému Skype v3.0– program vám na telefonu poběží rychleji a opravuje samozřejmě stovky chyb, zabírá však velký úložný prostor (instalujte na kartu)- jen instalační soubor CAB má 11,5 MiB. Program zatím neumí česky, což je pro některé veliké mínus. Z nových vlastností mohu jmenovat: zasílání souborů Skype-Skype a posílání krátkých textových SMS.

Zdroj: skype.com

Novinka Skype 3.0 na Windows Mobile, Linux pokulhává byla publikován 30. června 2009 v 11.15. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!