Skype 3.0 na Windows Mobile, Linux pokulhává

Tagy:  Skype Linux, voip, p2p

Službu a stejnojmenný program Skype netřeba představovat- jedná se o jednu z nejpoužívanějších služeb internetu, stonásobně oblíbenější než ICQ nebo cokoliv jiného. Nyní výrobce Skype oznámil verzi 3.0 pro systém Windows Mobile. Jen pro malou představu: Windows mají stabilní verzi 4.0, betaverzi 4.1, Mac OS X má stabilní 2.7 a betu 2.8, Linux však již dlouho „trčí“ na verzi „2.0.0.74“: http://www.skype.com/…skype/linux/. Je nutné se ptát proč vývojáři zahálí s portací novějších verzí a nových funkcí na Linux. Tato minoritní skupina je záměrně ignorována a zřejmě možná cíleně ignorována.

K novému Skype v3.0– program vám na telefonu poběží rychleji a opravuje samozřejmě stovky chyb, zabírá však velký úložný prostor (instalujte na kartu)- jen instalační soubor CAB má 11,5 MiB. Program zatím neumí česky, což je pro některé veliké mínus. Z nových vlastností mohu jmenovat: zasílání souborů Skype-Skype a posílání krátkých textových SMS.

Zdroj: skype.com

Novinka Skype 3.0 na Windows Mobile, Linux pokulhává byla publikován 30. června 2009 v 11.15. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...