Značky Lenovo, Nintendo a Fujitsu podle Greenpeace nepodporují ekologii

Tagy:  Greenpeace, ekologie

Značky Lenovo, Nintento a Fujitsu podle ekologické organizace Greenpeace příliš nectí ekologii a pravidla pro ekologickou výrobu počítačů a elektronických zařízení. Problém je podle Greenpeace v používání toxických látek při výrobě, například notebooků. Mluví se o přílišném používání látek PVC a BEF.

Nejhůře dopadl výrobce Nintendo, je na posledním, osmnáctém místě. Sedmnácté místo patří společnosti Fujitsu a šestnácté je Lenovo. Naopak nejlépe se dařilo firmám Nokia, Samsung a Sony Ericsson. Kompletní seznam naleznete na stránkách Greenpeace.

Greenpeace logo

Greenpeace logo

Celkově, podle Greenpeace jsou však firmy stále více ochotny přizpůsobovat se ekologickým normám a závazkům chránícím životní prostředí. Zároveň se vyskytují ohlasy, které se týkají nutnosti zvyšovat dozor nad dodržováním ekologických norem.

Zdroj: Greenpeace.org

Novinka Značky Lenovo, Nintendo a Fujitsu podle Greenpeace nepodporují ekologii byla publikován 8. července 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!