Jižní Korea napadena hackery

Jihokorejská tajná služba hlásí napadení hackery. Podle tajných služeb zapříčinil útok nefunkčnost přibližně dvaceti jihokorejských i amerických oficiálních webových stránek, především domén různých úřadů a ministerstev.

Jihokorejská strana začala okamžitě klást vinu svému severnímu sousedovi, KLDR. Podle oficiálních zdrojů nejde vůbec o útok jednoho člověka ale o předem naplánovaný a připravený útok několika desítek hackerů, kteří měli předem vybrané své cíle. Celkem bylo napadeno asi 25 serverů, z toho 14 z USA.

Americká strana útoky považuje sice za vážné, ale nikoliv nijak ohrožující. Výpadek v délce zhruba čtyř hodin prý nemohl nijak ohrozit lidi a bezpečnost státu.

Zdroj: Features.csmo­nitor.com

Novinka Jižní Korea napadena hackery byla publikován 10. července 2009 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!