Počítačové hry a jídlo - nová "převratná" studie

Tagy:  Jídlo, hry, počítače, online hry

Vědci se snaží vyzkoumat a zdokonalit spoustu odvětví lidské činnosti. Poněkud humorně vyznívá ale nedávný průzkum vědců z univerzity Georgetown ve Washingtonu. Ti se snažili přijít na souvislost mezi hraním počítačových her a výživou mladistvých.

Konkrétně se tým vědců zajímal o online hry, které jsou momentálně prakticky tahounem herního průmyslu a které mají také největší počet hráčů. Vědci přišli na to, že reklama a celkově prezentace nezdravých nápojů a jídel podněcuje chuťové buňky hráčů, takže ti pak snáze „sáhnou“ po prezentované potravině.

Co to tedy znamená v praxi? Pokud by se vývojáři her nechali trochu unést fantazií a hlavnímu hrdinovi by místo plechovky coly přidali do batohu třeba jablko nebo neochucenou minerálku, pravděpodobně by se tím nic nezkazilo, ba právě naopak. Vedoucí týmu vědců rovněž vyslovila názor, že by bylo vhodné, podobně jako jsou reklamy u filmů , dávat před hry „reklamy“ na zdravá jídla.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Počítačové hry a jídlo - nová "převratná" studie byla publikován 12. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...