Počítačové hry a jídlo - nová "převratná" studie

Tagy:  Jídlo, hry, počítače, online hry

Vědci se snaží vyzkoumat a zdokonalit spoustu odvětví lidské činnosti. Poněkud humorně vyznívá ale nedávný průzkum vědců z univerzity Georgetown ve Washingtonu. Ti se snažili přijít na souvislost mezi hraním počítačových her a výživou mladistvých.

Konkrétně se tým vědců zajímal o online hry, které jsou momentálně prakticky tahounem herního průmyslu a které mají také největší počet hráčů. Vědci přišli na to, že reklama a celkově prezentace nezdravých nápojů a jídel podněcuje chuťové buňky hráčů, takže ti pak snáze „sáhnou“ po prezentované potravině.

Co to tedy znamená v praxi? Pokud by se vývojáři her nechali trochu unést fantazií a hlavnímu hrdinovi by místo plechovky coly přidali do batohu třeba jablko nebo neochucenou minerálku, pravděpodobně by se tím nic nezkazilo, ba právě naopak. Vedoucí týmu vědců rovněž vyslovila názor, že by bylo vhodné, podobně jako jsou reklamy u filmů , dávat před hry „reklamy“ na zdravá jídla.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Počítačové hry a jídlo - nová "převratná" studie byla publikován 12. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!