Počítačové hry a jídlo - nová "převratná" studie

Vědci se snaží vyzkoumat a zdokonalit spoustu odvětví lidské činnosti. Poněkud humorně vyznívá ale nedávný průzkum vědců z univerzity Georgetown ve Washingtonu. Ti se snažili přijít na souvislost mezi hraním počítačových her a výživou mladistvých.

Konkrétně se tým vědců zajímal o online hry, které jsou momentálně prakticky tahounem herního průmyslu a které mají také největší počet hráčů. Vědci přišli na to, že reklama a celkově prezentace nezdravých nápojů a jídel podněcuje chuťové buňky hráčů, takže ti pak snáze „sáhnou“ po prezentované potravině.

Co to tedy znamená v praxi? Pokud by se vývojáři her nechali trochu unést fantazií a hlavnímu hrdinovi by místo plechovky coly přidali do batohu třeba jablko nebo neochucenou minerálku, pravděpodobně by se tím nic nezkazilo, ba právě naopak. Vedoucí týmu vědců rovněž vyslovila názor, že by bylo vhodné, podobně jako jsou reklamy u filmů , dávat před hry „reklamy“ na zdravá jídla.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Počítačové hry a jídlo - nová "převratná" studie byla publikován 12. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!