Zaměstnanci pětinu pracovní doby u počítače tráví zábavou

Tagy:  Facebook, Skype, ICQ, pracovní doba

Pokud má zaměstnanec k dispozici počítač, tráví na něm celou pětinu své pracovní doby, vyplývá to z průzkumu společnosti truconneXion. A co dělají tedy pracovníci když nepracují? Třeba tráví čas na Facebooku, ten se nyní stal „králem“ a během práce si na něj „odskočí“ nejvíce lidí.

Internet a oblíbená karetní hra Solitaire jsou nejvíce oblíbeny u pracovních pozic jako sekretářka, úředník, atd. Ti, kteří mají práva zasahovat do aplikací, tedy hlavně IT odborníci si nejvíce instalují hry z kategorie stříleček a strategií. Samozřejmě u všech pracovníků si podstatnou část času vybere i ICQ, Skype a celkově brouzdání po síti.

"Osobně vidím největší nešvary v používání sociálních sítí a komunikačních nástrojů typu ICQ nebo Skype. Zaměstnanci věnují nepracovní komunikaci překvapivě velkou část pracovní doby. V podstatě je to stejné, jako kdyby každý den minimálně hodinu a půl seděl u jejich stolu kamarád, se kterým si vyprávějí své zážitky z víkendu nebo dovolené,“ sdělil k problematice Robert Kleiner ze společnosti truconneXion.

Zdroj: „Tisková zpráva“

Novinka Zaměstnanci pětinu pracovní doby u počítače tráví zábavou byla publikován 14. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...