Která společnost má největší vliv na celosvětový trh?

Tagy:  Firmy, průzkum

Zajímavý průzkum byl nedávno uskutečněný společností Aberdeen Group. Zvolil si za cíl zjistit, které společnosti mají největší vliv na celosvětový trh v oblasti počítačů a elektroniky. Postupně bylo osloveno 1607 pracovníků různých firem, z celkem 36 zemí, většina z nich má alespoň základní znalosti výpočetní techniky. Otázka byla jednoduchá – která firma nejvíce ovlivňuje Váš život a práci?

Žebříček má pětadvacet míst a celkem s očekáváním se na předních pozicích usídlily firmy, které mají silnou základnu spotřebitelů. První místo tak obsadil gigant Microsoft, druhé místo patří společnosti IBM a třetí společnosti Oracle. Překvapením je, že firmy, u kterých se očekávalo že se umístí na špičce jsou spíše níže. Většina zaměstnanců si tak myslí, že jejich práci příliš neovlivňuje Google (9. místo), Apple (12. místo), nebo Intel (19. místo).

Zajímavostí je, že se v žebříčku neumístila prakticky žádná firma, která vyrábí mobilní telefony, rovněž tak se v žebříčku neocitl žádný mobilní operátor.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Která společnost má největší vliv na celosvětový trh? byla publikován 15. července 2009 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...