Která společnost má největší vliv na celosvětový trh?

Tagy:  Firmy, průzkum

Zajímavý průzkum byl nedávno uskutečněný společností Aberdeen Group. Zvolil si za cíl zjistit, které společnosti mají největší vliv na celosvětový trh v oblasti počítačů a elektroniky. Postupně bylo osloveno 1607 pracovníků různých firem, z celkem 36 zemí, většina z nich má alespoň základní znalosti výpočetní techniky. Otázka byla jednoduchá – která firma nejvíce ovlivňuje Váš život a práci?

Žebříček má pětadvacet míst a celkem s očekáváním se na předních pozicích usídlily firmy, které mají silnou základnu spotřebitelů. První místo tak obsadil gigant Microsoft, druhé místo patří společnosti IBM a třetí společnosti Oracle. Překvapením je, že firmy, u kterých se očekávalo že se umístí na špičce jsou spíše níže. Většina zaměstnanců si tak myslí, že jejich práci příliš neovlivňuje Google (9. místo), Apple (12. místo), nebo Intel (19. místo).

Zajímavostí je, že se v žebříčku neumístila prakticky žádná firma, která vyrábí mobilní telefony, rovněž tak se v žebříčku neocitl žádný mobilní operátor.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Která společnost má největší vliv na celosvětový trh? byla publikován 15. července 2009 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. INSPECTO: Propracovaný software nejen pro plánování revizí
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!