DVD zažívá krizi, klesají mu prodeje

Tagy:  Blu-ray, DVD, VHS, prodej

Když bylo DVD představeno v roce 1996 v Japonsku a o rok později už na celém světě, každý si myslel, že jde o jeden z největších technologických kroků dopředu a všichni slibovali novému médiu dobrou a dlouhou budoucnost. Nyní to vypadá, že se časy DVD pomalu krátí a pomalu ale jistě nastane čas pro Blu-ray.

Aktuálně spadl prodej DVD filmů o 13,5 %. Pro filmaře je to ale stále největší zdroj příjmů se kterým je nutné počítat. Některé filmy jsou sice nabízeny online, kdy si zaplatíte za stažení, ale tato oficiální cesta nedokáže kamennému prodeji konkurovat, zvyšuje ho jen o několik málo procent.

Blu-ray logo

Blu-ray logo

Naopak technologie Blu-ray zažívá žně, prodej se zvýšil o 91%, jde jen o média, prodej Blu-ray mechanik samozřejmě taky výrazně stoupl. Naopak kazety VHS jsou již prakticky mrtvé, nové filmy se na nich už nešíří.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka DVD zažívá krizi, klesají mu prodeje byla publikován 17. července 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Moderní domácnost je SMART
  10. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!