Útok hackerů vyvolal v USA napjatou situaci

Tagy:  hacker, USA

Po nedávných útocích hackerů vládne v USA, hlavně mezi vládními kruhy velmi napjatá situace. Republikánská strana požaduje mnohem důraznější postup proti útočníkům, kteří provedli svůj útok z počítačů, které jsou umístěny v Severní Koreji.

Peter Hoekster, který je šéfem Republikánské strany požaduje co nejrychlejší a nejdůkladnější prošetření celé věci. Několik lidí z jeho strany se snažilo prosadit ještě jednu, velmi zajímavou myšlenku. Tou je kybernetický útok. Prostě a jednoduše napadnout servery Severní Koreje. Prostředky k tomu vláda v USA má, v armádě pracuje několik desítek velmi zkušených počítačových expertů, dostat se na servery „nepřátelské země“ by tak pro ně vůbec neměl být problém.

Útok na webové stránky USA se uskutečnil před několika dny. Napadeno bylo okolo čtrnácti serverů, rovněž byly zasaženy servery Jižní Koreje.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Útok hackerů vyvolal v USA napjatou situaci byla publikován 20. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...