Intel má štěstí, zvyšuje se mu zisk

Firma Intel je pravděpodobně venku z krize. Podařilo se totiž navýšit zisk oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku byl zaznamenán ve druhém čtvrtletí zisk až o 12 % vyšší. Paradoxem jsou hned dvě věci. První z nich je ta, že první čtvrtletí bývá obyčejně v oblasti zisku pro firmu mnohem štědřejší, druhým paradoxem je omyl analytiků. Ti totiž předvídali, že Intelu potrvá dlouho, než se z krize dostane a zisk zatím příliš velký nebude.

Malou vadou na kráse celé situace je to, že Intel má ještě zaplatit téměř jednu a půl miliardy dolarů (28 miliard korun) jako pokutu, kterou mu udělila Evropská komise. Pokuta je za dlouholeté poškozování konkurence pomocí neetických smluv. Kromě Intelu se konečně začíná dařit i jiným firmám, které podnikají v oblasti výpočetní techniky. Například Apple, Microsoft nebo Google hlásí zisky, které jsou sice malé, ale je to změna oproti minusovým číslům z minulosti.

Dobrá zpráva je to i pro zaměstnance společností, kteří se mohou alespoň o trochu přestat bát propouštění.

Zdroj: Fudzilla.com má štěstí, zvyšuje se mu zisk

Novinka Intel má štěstí, zvyšuje se mu zisk byla publikován 20. července 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. iVysílání – online televizní archiv České televize
  9. Smajlíci
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!