Intel má štěstí, zvyšuje se mu zisk

Tagy:  Intel, krize, zisk

Firma Intel je pravděpodobně venku z krize. Podařilo se totiž navýšit zisk oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku byl zaznamenán ve druhém čtvrtletí zisk až o 12 % vyšší. Paradoxem jsou hned dvě věci. První z nich je ta, že první čtvrtletí bývá obyčejně v oblasti zisku pro firmu mnohem štědřejší, druhým paradoxem je omyl analytiků. Ti totiž předvídali, že Intelu potrvá dlouho, než se z krize dostane a zisk zatím příliš velký nebude.

Malou vadou na kráse celé situace je to, že Intel má ještě zaplatit téměř jednu a půl miliardy dolarů (28 miliard korun) jako pokutu, kterou mu udělila Evropská komise. Pokuta je za dlouholeté poškozování konkurence pomocí neetických smluv. Kromě Intelu se konečně začíná dařit i jiným firmám, které podnikají v oblasti výpočetní techniky. Například Apple, Microsoft nebo Google hlásí zisky, které jsou sice malé, ale je to změna oproti minusovým číslům z minulosti.

Dobrá zpráva je to i pro zaměstnance společností, kteří se mohou alespoň o trochu přestat bát propouštění.

Zdroj: Fudzilla.com má štěstí, zvyšuje se mu zisk

Novinka Intel má štěstí, zvyšuje se mu zisk byla publikován 20. července 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...