Intel má štěstí, zvyšuje se mu zisk

Tagy:  Intel, krize, zisk

Firma Intel je pravděpodobně venku z krize. Podařilo se totiž navýšit zisk oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku byl zaznamenán ve druhém čtvrtletí zisk až o 12 % vyšší. Paradoxem jsou hned dvě věci. První z nich je ta, že první čtvrtletí bývá obyčejně v oblasti zisku pro firmu mnohem štědřejší, druhým paradoxem je omyl analytiků. Ti totiž předvídali, že Intelu potrvá dlouho, než se z krize dostane a zisk zatím příliš velký nebude.

Malou vadou na kráse celé situace je to, že Intel má ještě zaplatit téměř jednu a půl miliardy dolarů (28 miliard korun) jako pokutu, kterou mu udělila Evropská komise. Pokuta je za dlouholeté poškozování konkurence pomocí neetických smluv. Kromě Intelu se konečně začíná dařit i jiným firmám, které podnikají v oblasti výpočetní techniky. Například Apple, Microsoft nebo Google hlásí zisky, které jsou sice malé, ale je to změna oproti minusovým číslům z minulosti.

Dobrá zpráva je to i pro zaměstnance společností, kteří se mohou alespoň o trochu přestat bát propouštění.

Zdroj: Fudzilla.com má štěstí, zvyšuje se mu zisk

Novinka Intel má štěstí, zvyšuje se mu zisk byla publikován 20. července 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!