Intel má štěstí, zvyšuje se mu zisk

Tagy:  Intel, krize, zisk

Firma Intel je pravděpodobně venku z krize. Podařilo se totiž navýšit zisk oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku byl zaznamenán ve druhém čtvrtletí zisk až o 12 % vyšší. Paradoxem jsou hned dvě věci. První z nich je ta, že první čtvrtletí bývá obyčejně v oblasti zisku pro firmu mnohem štědřejší, druhým paradoxem je omyl analytiků. Ti totiž předvídali, že Intelu potrvá dlouho, než se z krize dostane a zisk zatím příliš velký nebude.

Malou vadou na kráse celé situace je to, že Intel má ještě zaplatit téměř jednu a půl miliardy dolarů (28 miliard korun) jako pokutu, kterou mu udělila Evropská komise. Pokuta je za dlouholeté poškozování konkurence pomocí neetických smluv. Kromě Intelu se konečně začíná dařit i jiným firmám, které podnikají v oblasti výpočetní techniky. Například Apple, Microsoft nebo Google hlásí zisky, které jsou sice malé, ale je to změna oproti minusovým číslům z minulosti.

Dobrá zpráva je to i pro zaměstnance společností, kteří se mohou alespoň o trochu přestat bát propouštění.

Zdroj: Fudzilla.com má štěstí, zvyšuje se mu zisk

Novinka Intel má štěstí, zvyšuje se mu zisk byla publikován 20. července 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Wikipedia online encyklopedie
  3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  10. Internetová stránka Navratdoreality.cz

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!