Intel inovuje, cena SSD může klesnout až o 60 %

Tagy:  Intel, SSD

Intel se chystá zcela inovovat technologii výroby svých SSD disků. Nová 34nm technologie pomůže nejen dostat cenu SSD disků co nejníže, ale dokonce dokáže zvýšit výkonost a snížit energetickou náročnost takového zařízení.

34nm technologie dokáže oproti zatím používané 50nm technologii snížit dobu odezvy až o 25 %. Prvním zařízením, které Intel vypouští na trh je disk Intel X25-M SATA SSD. Ten půjde na trh buďto v 80 GB variantě nebo ve 160 GB variantě. Disk X25-M podporuje většinu standardních SATA pevnými disků, rovněž je zde plná podpora všech operačních systémů. . Intel plánuje uvést aktualizovaný firmware umožňující funkci Trim ve Windows 7 a rovněž nástroj, který uživatelům umožní optimalizovat výkon jejich SSD disku v OS Windows XP a Vista.

SSD disk

SSD disk

Cena 80 GB varianty je 4 500 Kč, cena větší 160 GB varianty bude 8 800 Kč. Obě varianty SSD disku X25-M by se měly objevit na trhu v nejbližší době.

Zdroj: Intel.com

Novinka Intel inovuje, cena SSD může klesnout až o 60 % byla publikován 23. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!