Windows 7 opět v P2P sítích, Microsoft má navíc finanční problémy

Tagy:  Microsoft, finance, zisk, Windows 7

Microsoft má hned dva problémy. Prvním z nich je, že se poslední verze Windows 7 dostala do P2P sítí, odkud si ji začali okamžitě stahovat stovky lidí. Druhá věc se týká financí, oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku ztratil Microsoft za první čtvrtletí tohoto roku 30 % zisku.

Vraťme se však ještě k Windows 7. Právě se totiž přes torrenty a P2P sítě začala šířit poslední verze operačního systému Windows 7 (Build 7600.16385). Na síť se tato verze zřejmě dostala od některého subjektu, který má půjčený Windows 7 na testování (Microsoft půjčuje operační systém například výrobcům počítačů, aby si zkusili hardwarové parametry). Zajímavé je, že uniklo hned několik jazykových lokalizací systému.

Problém je také s financemi, ztráty v zisku jsou podle zdrojů z Microsoftu způsobeny klesajícím zájmem veřejnosti o nakupování v oblasti IT. Rovněž se nedá čekat, že by se do budoucna situace změnila, neboť mnoho uživatelů a firem chce zůstat u osvědčených operačních systému Windows XP a Windows Vista, novinky Windows 7 tak bude mít problém s prodejem.

Zdroj: PCWorld.com

Novinka Windows 7 opět v P2P sítích, Microsoft má navíc finanční problémy byla publikován 27. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...