Jak se bude vyšetřovat v Second Life?

Tagy:  Second life, medicína, doktor

Online hra Second Life by mohla pomoci mladým studentům zdravotnických oborů v jejich přípravě. Jak? Studenti by si mohli prostřednictvím internetu cvičit vystupování k pacientům ale i teorii diagnostiky a určování léčby.

Za celým nápadem stojí Imperial College v Londýně, kterou napadlo ve virtuálním světě založit nemocnici, kde by se mohli studenti takto cvičit. Avatary, které jsou v nemocnici jsou naskriptovány a student si bude muset poradit s jejich problémy. Vše se bude odvíjet v reálném čase, pokud tedy student naordinuje avataru léky, jejich skutečný účinek se projeví až za nějakou dobu. Do „nemocnice“ však mohou přijít i skuteční lidé, například profesoři, kteří zkoušejí jak si studenti vedou.

Celé je to velmi zajímavý projekt, vývojáři však připouští, že na získání skutečných zdravotnických zkušeností je potřeba si pacienta skutečně vyšetřit, ne jen naťukat do klávesnice příkazy.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Jak se bude vyšetřovat v Second Life? byla publikován 27. července 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...